Aparat na zęby

Często pomimo tego, że mamy śnieżnobiały uśmiech wstydzimy się szeroko uśmiechać. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób ma wady zgryzu (nierówne uzębienie, które nie wygląda estetycznie, niektóre zęby jakby chciały się wyróżnić i wychylają się koślawo w którąś stronę). W takiej sytuacji od razu powinniśmy udać się do ortodonty. Nie ma się co wahać z założeniem aparatu na zęby, gdyż proces korygowania zgryzu jest długotrwały. Nawet najnowsze, najlepsze aparaty nie usuną niektórych wad uzębienia w kilka miesięcy, czasem potrzeba nawet kilku lat.

Obecnie najbardziej popularne stają się aparaty, które są montowane na stałe. Nie szpecą one naszej jamy ustnej, tak jak dawne aparaty, które wyglądały po prostu jak druciane klamry.

Jeśli zauważymy u naszych dzieci wady zgryzu niezwłocznie powinniśmy wybrać się ortodonty. Kilka/kilkanaście miesięcy momentalnie minie, a nasze dziecko będzie mogło cieszyć się pięknym uśmiechem. Z pewnością za jakiś czas podziękuje nam za to, nawet jeśli teraz krzywi się na myśl o aparacie na zęby.