Oddech

Jeśli niedługo po szczotkowaniu zębów nasz oddech ma nieprzyjemną woń, to znak, że coś jest nie tak i powinniśmy podjąć odpowiednie działania. Oczywiście jeśli palimy papierosy, to jest to normalna sytuacja, z którą albo trzeba się pogodzić albo po prostu pozbyć się uzależnienia.

Nieświeży oddech może mieć poważniejszą przyczynę, może świadczyć np. o naszych problemach z żołądkiem lub nieprawidłową dietą. To co jemy ma ogromny wpływ na nasz oddech oraz na osiadanie osadu na naszych zębach. W takim przypadku powinniśmy udać się na kontrolę do stomatologa.
Jeśli chcemy zniwelować przykrą woń naszego oddechu, to powinniśmy kupić specjalną szczoteczkę, której tylna część główki wyposażona jest w "skrobaczkę". To właśnie tą stronę powinniśmy szorować język, na którym znajduje się mnóstwo bakterii, i który w dużym stopniu może być odpowiedzialny za nieświeży oddech.

Po dokładnym wyszczotkowaniu języka powinniśmy przepłukać buzię płynem do płukania jamy ustnej. Na wszelki wypadek zawsze warto przy sobie nosić gumy miętowe.

Już teraz sprawdź profesjonalne nici dentystyczne.